TEV - Kurumlarla İş Birlikleri

Kurumlarla İş Birlikleri

Kurumlarla İş Birlikleri


Kurumlar, TEV'e şartlı veya şartsız burs bağışı yapabilir.

TEV'in önemli kaynaklarından biri olan bu bağışlarla, TEV Burs Yönetmeliği çerçevesinde öğrencilere burs sağlanır.

Bağış projeleri için;

İlayda Kaygusuz - Bağış Projeleri Yönetmeni

E-mail: ikaygusuz@tev.org.tr, bagisprojeleri@tev.org.tr

 

 

2023 yılında Bank of America Charity Foundation ile yürütülen proje kapsamında TEV bursiyerlerinin İngilizcelerini ve finansal okuryazarlık becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Bank of America Charity Foundation'ın vereceği finansal destek ile öğrencilerin İngilizce dil kursuna katılabilmeleri sağlanacak ve TEV bünyesinde gerçekleştirilecek finansal okuryazarlık eğitimleri TEV bursiyerlerinin katılımına sunulacaktır.

 

STEM alanlarında eğitim gören üniversiteli 200 kadın öğrenciye maddi, akademik, kişisel ve mesleki alanlarda çeşitli destek vermenin yanı sıra mentorluk ve staj imkânı sağlanarak 2 yıllık bir projeye başlanmıştır.

 

2017 yılında Cargill Burs Fonu ile başlayan iş birliği kapsamında tüm desteklerini tek bir çatı altında toplamaya karar veren ve 2020-2021 öğretim döneminde Türk Eğitim Vakfı’nda “Yarının Kadın Liderleri Burs Fonu”nu oluşturarak Hukuk, Mühendislik, Veterinerlik ve Zootekni gibi çeşitli bölümlerde okuyan 63 kadın öğrenciye destek vermeye başlanmıştır. Burs desteğinin yanı sıra fon bursiyerlerine mentorluk ve staj desteği verilmiştir. Bursiyer iletişimini güçlendirmek ve okumanın önemine değinmek amacıyla burs fonu ile desteklenen bursiyerlerine seçkin kitaplar hediye edilmiştir.  Mart 2021 tarihinde TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin laboratuvarı yenilenerek eğitime elverişli hale getirilmiştir.

 


Sağlıklı Yaşıyoruz topluluğunun kurucuları Nurçin ve Okan Çağlar tarafından sosyal sorumluluk hareketi kapsamında Vefa İlaç iş birliğiyle Sağlıklı Yaşıyoruz ve VeNatura Burs Fonu oluşturulmuştur. Oluşturulan burs fonu ile 2019/2020 döneminde 50, 2020/2021 döneminde 75, 2021/2022 döneminde ise Fonu ile de Tıp, Beslenme ve Diyetetik, Eczacılık bölümlerinde okuyan 150 lisans öğrencisine burs desteği sağlayarak hızla büyümeye devam etmektedir. Nurçin ve Okan Çağlar çifti 2021 yılında, ikinci bir protokol ile Sağlıklı Yaşıyoruz Burs Fonu’nu oluşturulmuştur. Sağlıklı Yaşıyoruz takipçilerine özel indirim sağlayan paydaşlarının elde ettiği gelirlerinden her ay bu fona bağış gelmesi sağlanmaktadır. Henüz ilk senesinde olan burs fonundan Ziraat, Gıda Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Diş Hekimliği ve Biyokimya bölümlerinde eğitim gören 40 lisans öğrencisine burs desteği verilmektedir.

 


Yapı Kredi Özel Bankacılık; görsel sanatlar, resim ve heykel alanlarında eğitim gören üstün başarı bursiyerlerimize burs desteği sunarak eğitimin sanat ışığı ile aydınlanmasını sağlamaktadır.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Burs Fonu ile tiyatro ve sahne sanatları bölümlerinde eğitim gören lisans öğrencilerine uzun yıllar burs desteği sağlamak üzere burs fonu oluşturulmuş ve genç sanatçıların eğitiminin önündeki sınırlar ortadan kaldırılmıştır.

 

Teleperformance Burs Fonu ile en az 4 yıl boyunca 50 meslek lisesi öğrencisine burs desteği sağlanmak üzere iş birliği başlatılmıştır. Burs desteğinin yanı sıra yeni dönemde mentorluk ve staj desteği verilmektedir. Teknolojinin eğitim üzerindeki önemini vurgulamak üzere Diyarbakır, Uşak ve Antalya illerinde bulunan 3 okula teknoloji sınıfları kurularak gençlerin teknolojiye erişiminin kolaylaştırılması planlanmaktadır.

 

Bosch Car Service Burs Fonu ile motorlu araçlar ve otomotiv alanlarında eğitim gören 100 meslek lisesi öğrencisine burs desteği verilirken eğitim planlamaları ve staj imkânları ile gençlerin kariyer yolculuklarına destek olunması planlanmaktadır.


 

 


İzmir depreminin ardından Trendyol iş birliğiyle depremzede öğrenciler için “Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu” oluşturuldu ve burs fonu, İzmir depreminden etkilenen 29 afetzede öğrenciye eğitim hayatları boyunca destek veren uzun süreli bir eğitim fonu olarak varlığına devam etmektedir. Trendyol, çalışanlarının mutlu günlerinde de bağış yaparak “Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu”na destek olmaktadır.

 


Kadıköy Belediyesi, Kadıköy İlçe Muhtarları ve Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evleri ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Kadıköy'de ikamet eden veya okuyan üniversite öğrencilerine burs desteği sağlayan "Okutan Kadıköy" Projemiz ile Kadıköylüler üniversiteli öğrencilere burs desteği vermektedir.

 


Adalar Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz "Okutan Adalar" Projemiz ile üniversite öğrencilerine burs desteği sağlanmaktadır.

 

Allianz Sigorta, kurum içi hediye ve teşekkür sertifikalarını vakfımız aracılığıyla iyiliğe dönüştürmüştür. Mutlu Gün süreçleri kapsamında “Kendine Yeten, Geleceğe Yetişen Kızlar Burs Fonu” ve “Korona Kahramanlarına Vefa Burs Fonu”na destek olarak birçok öğrencinin eğitimine katkı sağlanmıştır.

 

Garanti BBVA, Doğum Günü Bağışı Projesi kapsamında müşterilerinin doğum gününü TEV iş birliği ile iyilikle kutlamıştır. 2021 yılında başlayan ve devam eden proje kapsamında üniversite eğitimi alan bursiyerlerimize eğitim yolculuklarında destek sağlanmıştır.

 


Getir, teknoloji alanında öğrenim gören genç kızları destekleyerek geleceğin yenilikçi gençlerinin yetişmesine olanak sağlamaktadır.

 


Marriott Turkey, Türk Eğitim Vakfı iş birliği ile oluşturdukları burs fonu kapsamında eğitime destek vermektedir. Yardımseverlik koşularında daha çok gence burs imkânı sunabilmek için iyilik peşinde koşarken mutlu gün hediyelerini de eğitime destek için bağışa dönüştürmektedir.

 

Eyüboğlu Eğitim Kurumları, Türk Eğitim Vakfı iş birliği ile oluşturdukları burs fonu kapsamında eğitime destek vermektedir. Yardımseverlik koşuları, mutlu gün hediyeleri, yılsonu organizasyonları ile maddi imkânları kısıtlı kız öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmaktadırlar.

 


Eczacıbaşı Topluluğu; sürdürülebilir izler bırakmak için geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla üniversite eğitimi alan kadın öğrencilerin, eğitim hayatını desteklemek üzere “Geleceğiz Biz Burs Fonu” oluşturmuştur.

 

Alternatif Bank, “Geleceğe Destek Burs Fonu” ile geleceğimizi inşa eden gençlerimizin eğitimine destek olmaktadır. Mutlu gün hediyelerini de eğitime destek için bağışa dönüştürerek burs fonlarını daha fazla gence destek verebilmek için büyütmektedir.

 


Blendax, Türk Eğitim Vakfı iş birliği ile TEV bursiyerlerine destek verilmiştir.  Her Blendax, gençlerimiz için eğitim desteğine dönüşmüştür.

 

İş birliği kapsamında “Elini Taşın Altına Koy Burs Fonu” ile Güzel Sanatlar, Tıp ve Hukuk fakültelerinde eğitim gören üniversite öğrencilerine destek olunmuştur. Kocaeli, Balıkesir, Antalya ve Diyarbakır’da 5 ilkokula yapı malzemesi desteği sağlanmıştır. Çalışan doğum günleri için yapılan Mutlu Gün bağışları burs fonuna destek olmaya devam etmektedir.

 


İGDAŞ (İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş.), vakfımızın yaptığı çalışmalara katkıda bulunarak 7 milyona yakın abonesine fatura üstü görsel çalışmalarıyla Korona Kahramanlarına Vefa Burs Fonu’muzu ve Yarıda Kalmasın Burs Fonu’muzu tanıtmamıza destek olmuştur.

 

Bir Dünya Çiçek projesi, TEV’in “Geleceğin Adı Umut Olsun” projesi kapsamında hayata geçirilen “Mutlu Günler”; düğün, davet, kutlama gibi özel günlerde mutluluğa ortak olma fikriyle benimsenen bağış anlayışının bir parçası olarak başladı. Bunun için, organizasyon sonrası solup çöpe giden gerçek çiçekler kullanmak yerine çapı bir metre, yüksekliği 2 metreden oluşan, üç boyutlu ve iki boyutlu versiyonlara sahip dev çiçek tasarımları oluşturuldu.
 
Bu projenin kurumsal sosyal sorumluluk ayağı olan “Ofiste Bir Dünya Çiçek” projesi ise 2019 yılında, 14 kurumun katılımıyla başladı. Amacı kurumsal çalışanlara güzel bir gün yaşatarak sosyal farkındalık oluşturmak ve bir öğrencinin eğitimine destek olmak olan projede çalışanlar yarım gün bir araya gelerek boyanmaya hazır Bir Dünya Çiçekleri tamamen kendi tasarımlarıyla boyayarak yarışıyorlar. Bugüne kadar 14 kurumun yer aldığı yarışmada Türk Traktör, Frida Kahlo temalı çiçeğiyle kurum arasında birinci olarak Mehmet Turgut, Kalben ve Selçuk Erdem ile bir gün geçirmeye hak kazandı.

3M ile Pyxera Global aracılığıyla Nisan ayında başladığımız pro-bono projesi 3 kişilik 3M çalışanlarından oluşan ekibin vakfımızda iki hafta boyunca gönüllü olarak vakfımızın kendisini geliştirmek istediği bir konu üzerinde çalışmaya gönüllü olmasıyla başladı. Yapılan bu iki haftalık çalışmada çalışanlar uzmanlık alanlarını kullanarak TEV’in uluslararası alanda kaynak geliştirme stratejisi için rehberlik yaptılar.

İki haftalık birebir çalışmamızın sonunda TEV’in uluslararasılaşma projesi ile ilgili bir yol haritası ve bir örnek uygulama çalışması ortaya çıktı. Bu yapılan çalışmayla kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sayılabilecek projeyi bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında almış olduk. Bu hem TEV çalışanları için, hem de 2 hafta boyunca vakfımızda ağırladığımız 3M çalışanları için unutulmaz bir tecrübe oldu.

3 yıl önce oğlum oldu, şimdi de kızlarım oluyor.’ diyen Nil Karaibrahimgil, Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle başlattığı “Nil’in Kızları” projesi kapsamında 2017 yılında oluşturulan burs fonu ile kız öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Fonun kuruluşunun ikinci yılını kutlamak için Türk Eğitim Vakfı’nın kız bursiyerleri ve Nil bir araya geldi. Yaklaşık 120 bursiyerin katıldığı buluşmada bursiyer kızlar sürpriz yaparak Nil Karaibrahimgil’i projeye özel yazdığı şarkıyı seslendirerek karşıladılar. Nil Karaibrahimgil, öğrencilerle uzun süre sohbet etti ve onların sorularını yanıtladı.

19 Mayıs 1919, Cumhuriyet tarihimiz için bir dönüm noktası.

Bu yıl, 2019 Mayıs’ında gurur verici, örnek aldığımız, yolumuzu aydınlatan bu dönüm noktasının 100. yılını yaşadık.

Bu anlamlı ve özel senede, P&G işbirliği ile “Gençlik 100 Yaşında” projesini başlattık.

Gençlik 100 Yaşında projesi 19 Mayıs’ın ruhuna uygun, bir azim, cesaret, yılmama, engellerin üstesinden gelme ve başarma öyküleri yarışması.

Bu projeye gençlerimiz P&G’ye ait #banabak uygulaması üzerinden video hikayelerini paylaşarak başvuruda bulundular. #gençlik100yaşında projesi ile ‘Bilim ve Teknoloji, Spor, Sanat ve Sosyal Fayda’ alanlarında zorlukları aşarak, kendi azimleri ile başarıya ulaşmış 19 gencimize maddi destekte bulunduk.

Türk Eğitim Vakfı ve Türkiye Barolar Birliği, Türkiye’de lisans düzeyinde hukuk eğitimi gören öğrencilere destek sağlamak ve umut dolu bir geleceği birlikte şekillendirmek amacıyla bir araya gelerek Hukukçunun Eğitimi Toplumun Geleceği projesini 11 Eylül itibariyle başlattı.

Türkiye’nin her ilinden en az bir hukuk öğrencisinin destekleneceği ve 81 ilimizin tümünde vatandaşlarımızın dâhil olabileceği bu projede online bağış, SMS ve havale/EFT yoluyla toplanacak bağışlar aracılığıyla devlet üniversitelerinde eğitim alan hukuk fakültesi öğrencilerine burs olanağı sağlanmaktadır. Yapılan her bağışın hangi ilden yapıldığına dair veriler, bağışçılar tarafından sisteme tanıtıldıkça hangi ilin ne kadar hukukçuya destek olduğu görülebiliyor ve böylece şehirler iyilikte yarışabiliyor. TEV ve TBB bu projeyle daha mutlu bir gelecek için tüm Türkiye’nin dâhil olabileceği bir kurguyla daha fazla hukuk öğrencisinin olumlu şartlarda eğitimine devam edebilmesini amaçlamaktadır.

“Eğitimden Üretime Burs Fonu” ile kız öğrencilerimize burs olanağı sağlayan ve başta kadınlar olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin ekonomik ve sosyal yaşamda daha fazla yer alması için çalışan bağışçımız TSKB ev sahipliğinde Fütürist, Ekonomist, Yazar Ufuk Tarhan ile bir araya geldik.

Dünyanın en etkili 100 kadın fütüristi arasındaki tek Türk Ufuk Tarhan* ile “Gelecekte sen ne yapacaksın, ne yapmalısın? ‘Gelecekteki Sen'i nasıl oluşturacaksın? O kişi nasıl biri olmalı/olacak?” gibi soruların yanıtlarını aradığımız bu buluşmaya onlarca TEV bursiyeri katılarak Ufuk Tarhan’ın konuşmasını dinleme fırsatını buldu.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ekranlı bağış kioskları VISA sponsorluğu ve Efor Organizasyon işbirliği ile bu sene İstanbul’un 3 farklı noktasında yerini aldı. Yunus Günçe, Gamze Cizreli, Mehmet Turgut gibi ünlü isimlerin “Kazandığı Üniversiteyi Kaybetmesin” kampanyamıza bağış çağrısında bulunduğu videoları içeren ve üzerindeki hareket sensörü ile önünden geçen kişiyi algılayarak videoların başlamasını sağlayan bağış kiosklarından kırmızı kalbe temassız kartlarla dokunarak hızlı bir şekilde herkes bağış yapabilmektedir. Temassız banka kartları ile tek seferde 10 TL bağış yapılabilmektedir. Yapılan bağışın ardından bursiyerimizin teşekkür mesajını içeren videonun devreye girmesi ile bağış süreci oldukça eğlenceli ve interaktif bir hale getirilmiştir.

Nescafe 3’ü 1 Arada ile başlattığımız proje ile ile 2019-2010 öğretim yılında 100 üniversite öğrencisine eğitim bursu ve 1.000 öğrenciye e-öğrenme platformumuz üzerinden eğitim sağlayacağız.

İş birliğini duyurmak amacıyla hazırlanan reklam filmi, Ekim-Aralık ayları arasında, tüm ulusal kanallarda ve dijital mecralarda yayınlandı. Tüm bunların yanında sosyal medyada başlatılan challenge kampanyası ile, #eğitimiçinüçübirarada hashtagi ile 50.000 adet paylaşım yapılması hedeflendi.

Proje lansmanı 15 Ekim tarihinde, bir TEV bursiyeri hikayesinin tiyatroya uyarlanmış hali ile, DOT Tiyatro ekibi tarafından sahnelenecek oyunla yapıldı. Ceyda Düvenci’nin sunumunu gerçekleştirdiği etkinliğe, Buse Terim, Mert Vidinli gibi influencer ve celebrityler de katıldı.

Givin App, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde, Akmerkez’de HELLO! Dergisi ile birlikte güçlü kadınların kendi eşyalarını ya da markalarının ürünlerini, maddi yetersizliği olan genç kızların eğitim bursuna destek olmak için givin mobil uygulamasında TEV için bağış karşılığında vereceği, bir yandan da Akmerkez desteğiyle açacağımız “givin” mağazasının açılışını da kutlayacağı bir etkinlik organize etti.

Güçlü Kadınlar konseptli projede Nil Karaibrahimgil, Tülin Şahin, Gamze Cizreli gibi isimlerin eşyalarını TEV’in kız öğrencileri yararına satışa çıkardılar.

Türkiye’nin gelişimi için üretimden istihdama, ihracattan yeni nesil teknolojilere her alanda güçlü çalışmalara “cesaretle yol alırız” diyerek imza atan Brisa’lıların sıcak, sahici ve samimi hayat hikayelerinden derlenen ‘Cesaretle Yol Alırız’ ve ‘Biz De Cesaretle Yol Alırız’ kitapları, gelecek nesillerin yolunu aydınlatmak üzere İnkılâp Kitabevi’nden çıktı.

Brisa “Onlar da cesaretle yol alabilsinler diye” kitapların gelirlerini Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayarak gençlerin eğitimine destek veriyor ve ayrıca satılan her kitap için de ek bir bağışta bulunuyor. Kitaptan elde edilen tüm gelirler Anadolu’da ihtiyaç sahibi 500 öğrencinin okullarına güvenle gidip gelmeleri için ulaşım bursu olarak bağışlanacak.

ING Eşit Gelecek Fonu adıyla oluşturulan burs fonu ile ING, cinsiyet eşitliğine destek yaklaşımına paralel olarak mühendislik eğitimi alan kız öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunuyor.

Oluşturulan burs fonu ile üniversitelerin mühendislik bölümlerinde eğitim alan kız öğrencilere burs desteği sağlanacak. ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, TEV ile başlatılan işbirliği ile eğitimle toplumsal cinsiyet eşitliğine verdikleri desteği bir ileri aşamaya taşıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Ekonomiye eşit katılım hedefini desteklemek için genç kızlarımızın eğitimli, özgüvenli, finansal anlamda okuryazar ve risk almaktan çekinmeyen bireyler haline gelmelerini desteklememiz gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sosyal sorumluluk projeleri ve burslarımızla yarattığımız etkinin cinsiyet kırılımına özellikle önem veriyoruz." ifadelerini kullandı.

2019 Eylül ayında başlattığımız projeye 5.000 gönüllü destek olmuş ve Brasserie Polonez’lere yerleştirilen eğlenceli oyun makinaları aracılığıyla eğitime katkı sağlanmıştır.

“İyiliğin yeni ve eğlenceli yolu” mottosu ile yola çıkan sosyal girişim Givin’e dahil olunmuştur. Givin uygulaması kullanıcılarına kullanmadıkları ürünleri, deneyimlerini bir STK yararına değerlendirme fırsatı sunmaktadır. Siz de TEV’in “modern kahramanları” arasına katılabilirsiniz.

Dünyanın her köşesinde 26 Eylül Çarsamba günü kutlanan Henkel Day kapsamında Türkiye’deki Henkel çalışanları sokak temalı fotoğraflarıyla “Henkel Day Fotoğraf Sergisi”ni oluşturmuşlardır. Fotoğraflar sosyal medyadan paylaşılmış ve Instagram üzerinden en çok beğenilen fotoğraflar belirlenmiştir. Henkel, en çok beğenilen ilk 10 fotoğraf ile sergi gerçekleştirmiş ve fotoğrafların satışından elde edilen geliri vakfımıza bağışlamıştır.

Ayrıca 8-21 Kasım tarihleri arasında Migros mağazalarında satışa sunulan Henkel deterjan ve ev bakım ürünleri gençlerin eğitimine destek olmuştur. Satış gelirini bağışlayan Henkel adına burs fonu oluşturulmuştur.

Sephora her sene Aralık ayı boyunca Sephora ürünlerinin satış geliri ile genç kızlarımızın eğitimine katkıda bulunmaktadır.

Canon, pazarda en güçlü olduğu ev tipi yazıcı -G serisi- satışları ile kız öğrencilerimizin eğitimine destek olmuştur. “Geleceği Birlikte Yazalım” adı ile elektronik marketlerde (TeknoSA, Vatan, MediaMarkt) ve diğer satış noktalarında tanıtımı yapılan projenin burs bütçesi ile 50 öğrenciye burs imkanı sağlanmıştır.

Swarovski “Anneler için en güzel hediye, eğitimlerinde büyük rol oynadıkları çocuklarının parlak geleceğidir” diyerek mağazalarından anneler günü hediyesi alan tüm müşterilerine teşekkür etmek amacıyla Vakfımıza bağış yapmıştır.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası, TEV Üstün Başarı Bursiyerler’ine eğitim bursu vermeyi ve onları donanımlı bir şekilde ilaç endüstrisine hazırlamayı hedefleyerek Vakfımız işbirliği ile “Geleceğin Liderleri” projesini başlatmıştır. İEİS’te yapılan tanışma toplantısında, projeye katılan öğrenciler İEİS Yönetim Kurulu üyeleri arasından seçilen mentörleriyle (Nezih Barut/Abdi İbrahim, Muzaffer Bal/Ali Raif İlaç, Elif Çelik/Eczacıbaşı, Bülent Karaağaç/Bilim İlaç, Ali Arpacıoğlu/Adeka İlaç gibi sektörün duayen isimleri ile) buluşmuş ve program hakkında bilgi almışlardır.

Raid & TEV iş birliği ile yürütülen “Hayallerim için Raid” projesi ile ilköğretim çağındaki çocukların hayal kurmalarını teşvik eden etkinlik ve atölye çalışmaları yapılmıştır. TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulumuzda atıl durumda iki sınıf, sanat atölyesi şeklinde düzenlenmiş, boyanmış ve çocukların keyifle çalışabileceği renkli sınıflara dönüştürülmüştür. 2018 Nisan ayından itibaren TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu’nda ikinci ve üçüncü sınıf seviyelerinde eğitimine devam eden 180 öğrenci için her hafta düzenli olarak yaratıcı sanat atölyesi etkinlikleri planlanmış ve çocukların hayal kurmalarını teşvik eden atölye çalışmaları yaptırılmıştır. 19 Nisan-23 Mayıs tarihleri arasında 5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali (Şimdi ve Burada) boyunca proje görsellerinin olduğu stantlarda çocuklarla bir araya gelinmiş, etkinlikler yapılmıştır. Okulumuzdan da 80 öğrencinin katıldığı yarışmada çocuklara en büyük hayalleri sorulmuştur. Yarışma sonunda okulumuzdan bir öğrencinin ve yarışmaya katılan bir çocuğun daha hayali gerçekleştirilmiş ve okula müzik sınıfı kurulmuştur. Ayrıca hayallerini gerçekleştirme yolunda lisans eğitimine devam eden 20 TEV bursiyerinin yıllık eğitim bursu Johnson Family tarafından sağlanmıştır.

Huawei, teknolojiye daha fazla kadın eli değmesi hedefiyle vakfımız işbirliğiyle başlattığı projeyle, teknoloji ve bilişim alanında öğrenim gören kız öğrencilerin eğitim bursuna destek olmaya devam etti. Kız öğrencilerin teknolojiye olan ilgilerini teşvik eden ve bu alanda daha aktif yer almalarını sağlayan Huawei, TEV bursiyerlerinin kariyer gelişimlerini yalnızca maddi olarak değil, eğitim, staj ve mentorlük programları aracılığıyla da destekledi.

Mavi, ülkemizin dört bir yanından kız öğrencilerin eğitimi için desteğini vakfımız aracılığıyla sürdürdü. 2015 yılında başlatılan işbirliğiyle şimdiden yüze yakın öğrencinin hayatına dokunan Mavi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bursiyerlerimizi misafir ederek eğitim hayatları boyunca onların yanında olacağını vurguladı. Ayrıca yıl içerisinde gerçekleşen Indigo Turtles etkinliğine bursiyerlerimizin de katılımını sağlayarak gençlerimize güzel bir deneyim yaşattı. Mavi’nin dünyaca ünlü fotoğrafçı Martin Parr ile hazırladığı “Şimdiki İstanbul’da Ustalar” kitabının geliri de vakfımıza bağışlandı.

Aygaz ve kurumun çalışanları tarafından sağlanan katkılarla 2015 yılında hayata geçirilen “Aygaz Çalışanları Burs Fonu” ile gençlere eğitim desteği sağlamayı sürdürdük. Aygaz çalışanları, fondan burs desteği alan öğrencilere TEV Mentorink platformu aracılığıyla yıl boyunca mentorluk desteği sağladı.

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi bünyesinde kurulmuş robotik kulübü IMC (İnanç Mechatronics Club) öğrencilerimiz, sadece Türkiye’de değil, uluslararası yarışmalarda kazandığı sayısız ödül ve başarıyla Turkcell’in ilgisini çekti. Öğrencilerimizin kazandığı sayısız başarıyı Turkcell Zeka Küpü Projesi ile daha üst seviyelere taşımak, proje odaklı çalışmaları için ihtiyaç duyacakları fiziksel koşulları sağlamak amacıyla okulumuzda Turkcell’in desteği ile Zeka Küpü Laboratuvarı açıldı.

Sanofi ve vakfımız işbirliği ve Pharmaton önderliğinde asla pes etmeyen nesillerin yetişmesi amacıyla hayata geçirilen ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün ve Kulübün ilk 15 gönüllü ünlü üyesinin hikâyelerinin anlatıldığı kitabın tanıtım toplantısı 5 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Hayat yolculuğunda karşılaşılan zorluklara karşı ‘Asla Pes Etmeyin’ mesajı veren kulüp ve kulübün koleksiyon kitabı tanıtım toplantısına çok sayıda ünlü isim katıldı. Kitabın satışından elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla asla pes etmeyen gençlerin eğitimine aktarılacak.

Lay’s gülümseyen paketleriyle “Lay’s İle Gülümse, Gülümset” isimli bir kampanya gerçekleştirerek, Migros mağazalarında satışa sunulan yeni paketleriyle geleceğin gençlerini gülümsetti. 15 Ocak - 15 Şubat 2017 tarihleri arasında Migros mağazalarında satılan gülümseyen Lay’s parti boy paketleri Türk Eğitim Vakfı’na destek olarak gençlerin geleceğine katkıda bulundu.

Ülkemizin aydınlık yarınları için eğitimin önemine dikkat çeken ve toplumsal sosyal sorumluluk bilinciyle Vakfımıza destek olan Colgate-Palmolive, “Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler Burs Fonu”nu oluşturdu. Maddi imkanları kısıtlı öğrencilere burs desteği sağlanan projede, gençlerimizin eğitim yolculuklarına ortak olmak ve geleceğe ilişkin hayallerine destek vermek hedeflendi.

Çokuluslu programlar ve faaliyetler yoluyla toplumun ilerlemesine ve insanların yaşam kalitesini iyileştirmeye katkıda bulunmayı hedefleyen Mapfre Vakfı, ülkemizdeki engelli üniversite öğrencilerine vakfımız aracılığıyla burs desteği sağlamaya başladı. Proje kapsamında bursiyerlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak çeşitli etkinlikler planlandı.

Çeşitli zamanlarda ve platformlarda vakfımıza sıklıkla destek sağlayan Tüpraş, sürdürülebilirliğin önemi nedeniyle “Enerjimiz Bitmez Burs Fonu”nu oluşturdu. Tüpraş çalışma kültürünün ışığında, “ülkemizin ihtiyaç sahibi çocuklarıyla paylaşmanın biriktirmekten büyük olduğu” inancı ile yola çıkan proje, gençlerin yaşamında yeni açılımlar yaratılmasına destek olmayı hedefledi. Projenin tanıtımı için Tüpraş Batman, İzmir, İzmit ve Kırıkkale Rafinerilerinde toplantılar yapıldı. Projenin paydaşı olmak isteyen tüm Tüpraş çalışanlarının burs fonuna bağışta bulunabileceği belirtildi. Tanıtımların ardından ilk destek Tüpraş SEK İzmir Tiyatro Kulübünden geldi. Tüpraş gönüllüleri, 20 Ekim’de Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sergiledikleri oyunun gelirini vakfımıza bağışladı.

Ülkemizi ileri taşıyacak genç değerlerin iş dünyasına kazandırılmasına destek vermek hedefiyle “The Boston Consulting Group Burs Fonu”nu oluşturan BCG kurum çalışanları, bursiyerleri ile bir araya geldi. BCG’nin deneyimli yöneticileri, geleceğe yönelik hedef belirlemenin önemine değinerek bursiyerler ile gelecek planları üzerine sohbet etti.