TEV - Burslar - Mezun Bursiyer İletişimi

Mezun Bursiyer İletişimi

Mezun Bursiyer İletişimi


Mezun Bursiyerlerle İletişim Birimi, Türk Eğitim Vakfı ile mezunlarımız arasındaki bağları güçlendirmek, dayanışmayı arttırmak ve mezunlarımız arasında olan iletişimlerini geliştirmek vakıf ile ortaklaşa çalışmalar yürütmek amacıyla 2017 yılında kurulmuştur.

Hedefimiz, mezun bilgi sistemini güncelleyerek, mezunlarımızı birbirinden ve TEV tarafından düzenlenen etkinliklerden haberdar olmasıdır. Bu sayede mezunlarımızla etkin, verimli ve sürdürülebilir iletişim kurmayı istiyoruz.

Sizler de TEV mezunuysanız, ofisimizi ziyaret ederek mezuniyet sonrası bilgi alabilir ve tüm iletişim kanallarımızdan soru ve isteklerinizi bize aşağıdaki adreslerden her zaman iletebilirsiniz.

Bilgi Güncelleme

Mezunlarımızın bilgilerinin güncel olması iletişimimizi geliştirmek ve mezunlarımızın birbirlerinden haberdar olması ve TEV tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden haberdar olması açısından çok önemlidir. Bu yüzden bursiyerlerimizin mezuniyet sonrası bilgilerinin güncel olması arzusundayız. Bu sayede mezunlarımızla etkin, verimli ve sürdürülebilir iletişim kurmayı istiyoruz.

Bilgilerinizi güncellemek için lütfen tıklayınız.

TEV, bursiyerlerine burs vermenin yanı sıra bursiyerlerin, eğitim hayatından iş hayatına geçiş sürecine tam olarak hazırlanmış bireyler olarak geçmeleri için çeşitli açılardan da desteklemeye çalışmaktadır.

Mezun ve bursiyerler arasında en uygun eşleşmeyi sağlayarak karşılıklı gelişime dayalı bilgi ve deneyim sağlayan bir platform olan TEV Mentorink mezun ve bursiyerlerine ve TEV elçisi kurumlara özel online mentorluk platformu sunar.

Mezun bursiyerlerimizin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığı ‘TEV MENTORINK’ projesi, 2016 yılında hayata geçirilmiştir.

Bu program mentorlerimize, liderlik ve koçluk verme, yeni şeyler öğrenme, sosyal tatmin sağlamaktadır. Mentilerimiz için ise; başkasının deneyimleri ile hayallerini özgürleştirme, gerekli donanımları öğrenip geliştirme, ilham kaynağı ve rol model edinme gibi faydalar sağlamaktadır.

Mezunlarımızı, bursiyerlerimizle bir araya getiren TEV Mentorluk Programı 4. dönem için Nisan ayında başvuru almaya başlandı. 2019 yılında mezunlarımızın desteği ile mentor sayılarında iki buçuk katından fazla mentor sayısında artış sağlandı.

Bu başarılı çalışma sonucunda, Türk Eğitim Vakfı, EUROPEAN MENTORING & COACHING COUNCIL (EMCC) tarafından 2019 Mentorluk Ödülü’ne layık görüldü. Mentorluk ve koçluk alanında başarılı uygulamaları teşvik etmek ve arttırmak amacıyla kurulan EMCC dünya çapında 70‘ten fazla ülkede 6.000'den fazla üyeye sahip ve mentorluk alanında dünyanın en büyük iki organizasyonundan biridir. TEV ödülü 1 kurum ve 2 kişiyle paylaşmaktadır (The Island – İngiltere’den bir çocuk STK’sı, Dr Judie Gannon, Rajesh Misca)

https://www.mentorink.com/tev

TEV Elçilik Programı 2019 yılında elçilerimizin bursiyer ve mezunlarımız arasında dayanışmayı pekiştirmek üzere başlatılmıştır.

 • TEV’in bursiyer ve mezunlar arasında ilişkileri güçlendirmesini,
 • Sosyal faaliyetlere öncülük etmesini,
 • Vakfımızın tanıtımına katkıda bulunulması,
 • İletişim ağını geliştirmesini,
 • Bursiyer ve mezunlarımızın her alanda vakfımıza sağladığı katkıların giderek artmasına destek olmasını hedefliyoruz.

Yurt içinde İstanbul, Ankara, İzmir, yurt dışında ise Almanya, İngiltere ve Amerika’da pilot olarak elçilik programı başlatılmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında mezunlarımız çeşitli dönemlerde bir araya gelmeye başlamışlardır.Yurt dışında görev alan tüm mezun elçilerimizin isimleri aşağıda yer almaktadır.

Almanya
 • EZGİ SUHEYLA KARAASLAN
 • BANU SAHİN
 • NUR CENGİZ
 • YAVUZ OĞUZ UCA
 • BUGRA KARACA
 • AREK KENDİRLİ
İngiltere
 • SERHAT AYDOGDU
ABD
 • ONUR SİNAN KÖKSALDI
Mezun Elçilik Başvurusu için lütfen tıklayın.

Türk Eğitim Vakfı mezun bursiyerleri, TEV networkünü büyütmek, mezunlarının birbiriyle yeni ilişkiler kurması ve var olan diyaloglarını devam ettirebilmesi için çeşitli buluşmalar düzenlemektedir.

Tev Mezun Buluşmalarına göz atmak için tıklayın.

MEZUN BURSİYER BURS FONU

Mezun Bursiyer Burs Fonu ile Her Nesil Umutlu!

Eğitimde fırsat eşitliğini yaygınlaştırmak ihtiyaç sahibi, başarılı gençlerin hayallerine destek olmak misyonuyla ve yeni bursiyerler yaratmak amacıyla mezun bursiyerlerimiz katkısıyla MEZUN BURSİYER BURS FONU oluşturulmuştur.

TEV Mezun Ailesi olarak ülkemizin geleceğine katkı sağlamak için gönüllü olan mezunlarımızla gurur duyuyor; tüm mezunlarımıza katkıları için teşekkür ediyoruz.

Siz de Mezun Bursiyer Burs Fonu’na destek olmak isterseniz aşağıdaki linkten bağış yapabilirsiniz.

Mezun Bursiyer Burs Fonuna Bağış Yapın

Hesap Numaralarımız:

Garanti Bankası Mecidiyeköy Şubesi (Şube Kodu: 119)
HESAP NUMARASI: 119-6297460
İBAN NURAMARASI: TR81 0006 2000 1190 0006 2974 60

TEV için;
 • TEV bursiyerlerine mentorluk yapabilirim.
 • Bireysel bağış yapabilirim ya da çalıştığım kurumu bu konuda harekete geçirebilirim.
 • TEV Elçisi olabilir, mezunları bir arada tutmak için çalışmalar yapabilirim.
 • Yeni mezun olacaklara iş fırsatı yaratabilirim.
 • Çalıştığım kurum ile staj imkanı sağlayabilirim.
 • Bilgi birikimimi TEV Platformlarında gönüllü olarak paylaşabilirim.
Gönüllü Olun

Siz de mezun bursiyer ağını geliştirmek dayanışmayı arttırmak vakıf ile ortaklaşa çalışmalar yürütmek için gönüllüyseniz gyildiz@tev.org.tr adresinden Gülçin Yıldız ile iletişime geçebilirsiniz.

KVKK FORMU AYDINLATMA METNI

Gülçin Yıldız - Mezun Bursiyerlerle İletişim Yönetmeni

Büyükdere Caddesi TEV Kocabaş İşhanı No:111
Kat:8 34349 Gayrettepe / İstanbul

Tel: 0212 318 68 10
Faks: 0212 217 56 90
gyildiz@tev.org.tr