TEV - Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu
Değerli Türk Eğitim Vakfı Dostları,

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından biri olan Türk Eğitim Vakfı (TEV), kıymetli kurucumuz Vehbi Koç ve 205 hayırseverin el birliği ile hayata geçirildiği andan itibaren eğitimde fırsat eşitliği için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyor.

Bugüne kadar hep öncü ve örnek olmayı başaran Vakfımızın, gençlerimizin hayatlarında fark yarattığı burs sayısı 260bini aştı. Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesine destek oldu, hayatını değiştirdi.

Türkiye’nin birikimini, umudunu ve geleceğini temsil eden gençlerimizin Cumhuriyet'in ilke ve inkılâplarına sadık, yenilikçi, özgüveni yüksek, fikri hür vicdanı hür bireyler olarak yetişmesi için hiç bitmeyecek bir gayretle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Saygıdeğer bağışçılarımız, eğitim dostlarımız, gönüllülerimiz, yönetim kadrolarımız ve bursiyerlerimizle birlikte mensubu olmaktan onur duyduğumuz Türk Eğitim Vakfı olarak ülkemiz ve insanlık için değer yaratacak gençlerimizi yetiştirmeye ilk günkü heyecanımızla devam edeceğiz.

Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş

Türk Eğitim Vakfı

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Saygıdeğer TEV dostları,

Türk Eğitim Vakfı (TEV), insan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirme vizyonuyla yaşayan bir sivil toplum kuruluşudur.

Kurucularımızdan bizlere, bizlerden de yeni nesillere kutsal bir emanet olarak ilelebet yaşayacak olan TEV'in en önemli özelliklerinden biri ülkesine karşı sorumluluk duyan birçok hayırseverin arzularını, ideallerini TEV çatısı altında gerçekleştirmesi ve ölümsüzleştirmesidir.

Bağışçısı, gönüllüsü, yönetimi ile hep birlikte büyük bir TEV ailesi olmanın gururuyla, hep daha fazlasını verme gayreti ile çalışmaktayız.

RONA YIRCALI
Yönetim Kurulu Başkanı

Adı Soyadı Ünvanı  
Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş TEV Yönetim Kurulu Başkanı Özgeçmiş
Kaya Şener TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgeçmiş
Fırat Tekin TEV Yönetim Kurulu Üyesi Özgeçmiş
Dilek Mutuş TEV Yönetim Kurulu Üyesi Özgeçmiş
Dr. Ayşe Botan Berker TEV Yönetim Kurulu Üyesi Özgeçmiş
Dr. Mehmet Ali Neyzi TEV Yönetim Kurulu Üyesi Özgeçmiş
Dr. Özgür Bolat TEV Yönetim Kurulu Üyesi Özgeçmiş