TEV - Afet Bursu Başvuruları Başladı

Afet Bursu Başvuruları Başladı

28.02.2023

Türk Eğitim Vakfı olarak, ilk günden bu yana depremle ilgili gelişmeleri hassasiyetle takip etmeye çalışıyoruz. Son üç haftada; toplam 12 bin bursiyerimiz arasından, afetten etkilenmiş  2.500’den fazla bursiyerimize ek burs ulaştırdık. Ayrıca mülakat aşamasına kadar gelmiş ancak sınırlı kontenjan sebebiyle burs alamamış 1.300’den fazla öğrenciye destek sağladık. Etkilenen tüm bursiyerlerimizi tek tek arayıp yanlarında olduğumuzu hatırlattık. 

Şimdi ise depremden etkilenmiş en az 1.000 yeni üniversite öğrencisine Mart ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde 4 ay süreyle vereceğimiz bursumuz için üniversite öğrencilerini başvuruya davet ediyoruz. Yaralara kaynaklarımız elverdiğince ve hızla merhem olabilmek için başvuru süresini bir hafta ile kısıtlı tutacak, ülkemizi üzüntüye boğan 6 Şubat 2023 depreminden etkilenen yeni bursiyerlerimizi en kısa zamanda TEV Ailesi’ne katacağız.

 

Başvuru kriterleri:

- T.C. sınırları içinde yer alan bir devlet üniversitesinde öğrenci olmak,

- En çok etkilenen 11 ilimizden birinde ikamet ediyor olmak,

- TEV’den halihazırda burs almıyor olmak.

Adaylarımızın başvuru için https://www.tev.org.tr/deprem-bursu adresindeki formu doldurup, e-devletten alınan aşağıdaki 3 evrakın barkod numaralarını ilgili alanlara yazması bu aşamada yeterli olacaktır. Önümüzdeki aylarda bursiyerlerden destekleyici evraklar istenebilecektir. Ebeveynini kaybetmiş veya ebeveyni çalışamayacak duruma gelmiş gençlere öncelik verilecektir. 

1-Öğrenci Belgesi e-devlet barkodu

2-Tarihçeli Yerleşim Yeri Belgesi e-devlet barkodu

3-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi e-devlet barkodu

Burslar Mart-Haziran arasını kapsayacaktır. 

Son başvuru tarihi: 7 Mart 2023 Saat: 17.00

Afet bursumuz ile ilgili bilgi almak için afetbursu@tev.org.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Birlikte iyileşebilmek dileği ve sevgilerimizle.