TEV - Burslar - Yurt Dışı Burslar

Yurt Dışı Burslar

Yurt Dışı TEV-SINGA Singapur Karşılıksız Doktora Bursları


TEV-SINGA SİNGAPUR’DA KARŞILIKSIZ DOKTORA BURSU

MÜLAKAT 14 NİSAN'DA ÇEVRİMİÇİ YAPILACAKTIR.

ÖN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA ELENEN VE MÜLAKATA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARA E-POSTA YOLUYLA BİLGİLENDİRME YAPILMIŞTIR.  

Genel Bilgiler

TEV-SINGA Bursları; Singapur’da, A*STAR (The Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University), Singapore Management University (SMU), NUS (National University of Singapore) ve SUTD (Singapore University of Technology and Design)’da Temel Bilimler, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimleri alanlarında doktora çalışmaları için karşılıksız verilecektir. Singapur, araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımlarla dünyanın en gelişmiş araştırma laboratuvarlarına sahiptir. NUS ve NTU Dünyanın en iyi 12 üniversitesi içindedir.

Başvuru için son tarih: 29 Aralık 2021 

                                                                      Başvuru Formu için tıklayınız.

Detaylı Bilgiler ve Başvuru Koşulları

TEV-SINGA Bursları; Singapur’da, A*STAR (The Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University), Singapore Management University (SMU), NUS (National University of Singapore) ve SUTD (Singapore University of Technology and Design)’da Temel Bilimler, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimleri alanlarında doktora çalışmaları için karşılıksız verilecektir. Singapur, araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımlarla dünyanın en gelişmiş araştırma laboratuvarlarına sahiptir. NUS ve NTU Dünyanın en iyi 12 üniversitesi içindedir.

A*STAR   www.a-star.edu.sg  

NTU          www.ntu.edu.sg       

NUS          www.nus.edu.sg 

SMU         www.smu.edu.sg            

SUTD       www.sutd.edu.sg     

SINGA     www.a-star.edu.sg/SINGA  

www.a-star.edu.sg/SINGA  

 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Üniversite son sınıfta öğrenim görenler veya mezun olanlar ya da yüksek lisans yapanlar veya mezun olanlar ya da doktoraya başlamış olanlar bu bursa başvuru yapabilir. Başvuru süreci TEV-SINGA bursu için 29 Aralık 2021 tarihinde bitmektedir. SINGA web sayfasında SINGA burs başvuru son tarihi 1 Aralık olarak verilebilir, bu dikkate alınmamalıdır, TEV-SINGA Doktora Burs başvurusu 29 Aralık tarihine kadar sürmektedir.

 

BAŞVURU

Son başvuru tarihine kadar aday istenilen belgeleri PDF formatında TEV’in sistemine yüklemelidir, bu konuda detay bilgi aşağıda verilmiştir.

 

KABUL ALMA SÜRECİ

Adaylar Ağustos/Eylül 2022 ya da Ocak 2023 döneminde başlamak üzere kabul alabilir. Singapur’da ilgilendikleri üniversite ve bölümde belirledikleri öğretim üyeleri ile şimdiden temasa geçip kabul işlemlerine başlamalıdır. Adaylar SINGA başvuru formunda belirttikleri gibi en fazla 3 ayrı ya da aynı üniversitede farklı ya da aynı bölümlerde belirleyecekleri 3 profesör ile temasa geçebilirler. Başvurularında TEV-SINGA bursiyer adayı olduklarını bildirmeleri uygun olacaktır. Yeterli IELTS ya da TOEFL sonucu üniversite, bölüm ya da çalışma yapılacak öğretim üyesi tarafından zorunlu koşuluyorsa adaylar istenilen tarihe kadar bu sınavlardan birinin sonuç belgesini alıp son başvuru tarihine kadar TEV'in sistemine yüklemek zorundadırlar. Eğer aday %100 İngilizce eğitim almış ve iyi derecede İngilizce biliyorsa ve başvurduğu üniversite, bölüm ve çalışacağı öğretim üyesi zorunlu olarak belirtmiyorsa adaylar sınav sonucu almak zorunda kalmayabilirler.

 • Adaylar başvuru tercih sırasına göre en fazla 3 süpervizör (çalışmak istedikleri hocayı) başvuru formuna yazabilirler.
 • Adaylar başvuru sürecinde doktora isteğini ve projelerini konuşmak için forma yazdığı 3 öğretim üyesi ile temasa geçerler (Bu Ekim, Kasım ve Aralık ayında yapılmalıdır ve sonucuna göre takip eden aylarda, Ocak, Şubat boyunca iletişim devam edebilir).
 • Adaylar TEV-SINGA bursları için süpervizör ve bölüm ile nasıl irtibata geçebilirler? Bu bilgilere SINGA web sitesinden ulaşılabilir:www.a-star.edu.sgburadan temasa geçilmelidir.
 • Bu işlem sırasında SINGA ile iletişimde kalmalılar mı? SINGA veya A * Star'dan yardım alabilirler mi? Adayların herhangi bir sorusu olursa, TEV ile irtibata geçebilir veya e-posta ile A*STAR SINGA ofisine başvurabilirler: www.a-star.edu.sg.
 • Bu ilan sürecini kapsayan 2022 Ağustos veya 2023 Ocak şartlarını ne zaman kabul etmeleri gerekir? Kabul yazıları ya da mektupları, 2022 Ağustos'unda başlayan doktora çalışmaları için 2022 yılının Nisan ayında, 2023 yılının Ocak ayında başlayan Doktora çalışmaları için 2022 yılının Ekim ayında başarılı adaylara gönderilecektir.
 • Başvurdukları bölüm programından bir belge talep etmeli mi? Adayların başvurdukları bölüm veya programdan herhangi bir belge vermeleri zorunlu değildir.
 • TEV-SINGA mülakat kısa listesine giren adaylar, 2022 yılının Nisan ayında çevrimiçi yapılacak mülakata katılmak üzere Şubat 2022’de bilgilendirilecektir.

 

BURS VERİLECEK ALANLAR

1. Biyomedikal Bilimler
2. Fizik Bilimleri
3. Mühendislik ve Teknoloji
4. Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri

 

PhD araştırma alanları ve enstitüler hakkında daha fazla bilgiye bu linkten ulaşılabilir. Lütfen kontrol ediniz: 
 
For more information on the PhD research areas available at the institutions, please visit: 

Successful candidates will be supported for their PhD studies at A*STAR, NTU, NUS, SMU or SUTD, for up to four years.

 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

 • TC vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak (01.01.1991 ve sonrası doğumlular başvurabilir),
 • Türkiye sınırları içinde eğitim veren üniversitelerde, yukarıda belirtilen temel bilimler ve mühendislik alanlarında öğrenim görmek (üniversite son sınıfta öğrenim görenler veya mezun olanlar, yüksek lisans öğrenimine başlamış veya mezun olanlar ya da doktoraya başlamış olanlar bu bursa başvurabilir),
 • Öğrenimi süresince (lisans eğer aday yüksek lisansa devam ediyorsa ya da yüksek lisans öğrenimini tamamlamış ise) alınan genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3.10 olması eğer notlar sadece 100 üzerinden değerlendiriliyorsa en az 77.5 olması,
 • Doktora çalışmalarını yürütebilecek düzeyde İngilizceye sahip olmak (TOEFL en az 85 veya IELTS en az 6 skorlar gerekli görüldüğünde 1 Mart 2022’ye kadar TEV’e verilebilir).

 

BAŞVURU EVRAKI

TEV-SINGA Burs başvurusu için 1. maddedeki TEV başvuru formu hariç diğer belgeler İngilizce hazırlanacaktır:

ADAYLARIN AŞAĞIDAKİ İNGİLİZCE AÇIKLAMA BÖLÜMÜNÜ DE DİKKATLE OKUMASI FAYDALIDIR. 

 1. TEV çevrimiçi başvuru formunun (http://yurtdisi.tev.org.tr/)  doldurulması zorunludur. Aday formu doldurduktan sonra formun çıktısını alarak tüm gerekli alanları imzaladıktan sonra tarayarak diğer belgelerle birlikte PDF formatında TEV’in sistemine yükleyecektir, 
 2. TEV-SINGA burs başvuru formu (singa_basvuru_20212022.pdf) çıktısını adaylar öncelikle bu linkten almalıdır. Bu formun 1. sayfasındaki 1’den 9. maddeye kadar olan belgeler hazırlanıp dosyaya eklenecektir. 8 sayfalık bu formun tüm sayfaları aday tarafından doldurulacaktır. “PROGRAMME” bölümündeki 3 seçeneğin tamamı öncelik durumuna göre eksiksiz doldurulması gerekir. Eğer aday bir ya da iki bölüm ile görüştü ise ya da kabul işlemini tamamladıysa sadece onları yazmaları da yeterli olur. Henüz pasaportu olmayanlar kimlik bilgilerini yazabilirler sorun olmaz. Aday tüm aşağıdaki üniversite ve programları kontrol edip seçim yapabilir. Referans mektup örnekleri de bu formun son iki sayfasında yer alır. Referanslar bu formatta hazırlanıp referansı veren kişiler tarafından doğrudan yurtdisiburs@tev.org.tr adresine gönderilebilir veya aday tarafından çevrimiçi olarak yüklenebilir. 
 3. Aday henüz mezun değilse güncel öğrenci belgesini ve transkriptini eklemelidir (İki belge de İngilizce olmalıdır),
 4. İngilizce Özgeçmiş (1 sayfa).
 • Başvuru dosyası yukarıdaki tüm belgeleri kapsamalıdır.
 • Belgelerini PDF formatında TEV’in sistemine yüklenmek zorundadır.
 • ÖNEMLİ: Eksik PDF yükleme ve başvuru formunun imzasız olması durumunda başvuru kabul edilmez.

TEV adayla tüm yazışmaları e-posta yoluyla yapacaktır ve bilgileri bu yolla iletecektir. Aday TEV’in çevrimiçi başvuru formunu doldururken kullandığı e-posta adresini doğru vermeli ve sürekli kullanmalıdır. Değişiklik olduğunda da TEV’e acilen yazılı bildirmelidir (yurtdisiburs@tev.org.tr)

 

ÖNEMLİ BİLGİ

Adayların, 2022 Ağustos veya Eylül ayında ya da Ocak 2023'te öğrenime başlayacak şekilde kabul alması gereklidir. Burs en fazla 4 yıllık tam zamanlı doktora öğrenimi için karşılıksız verilecektir. Doktora çalışmaları A*STAR araştırma merkezleri ve enstitülerinde, NUS, NTU veya SUTD’a bağlı enstitülerde yapılacaktır. Aday, aşağıda listesi verilen enstitülerden alanlarına göre seçim yaparak ilgili enstitü ve danışman profesörle temasa geçip Ağustos/Eylül 2022 ya da Ocak 2023 dönemi için kabul almak zorundadır. TEV-SINGA adaylarının Singapur’daki programlara kabul almak için başvuruları Ekim ayı başında başlar ve Aralık sonunda biter. Bu nedenle hemen ilgili bölümle temasa geçip adayın son başvuru ve kabul alma tarihleri için teyit etmesi gerekir. Kabuller başvuru tarihinden sonra da verilebilir çünkü kabul alma süresi yaz aylarına kadar sürebilir. Bursu alabilmek için, konu ve danışman bulup kabul (Acceptance) almak şarttır. Bu nedenle en kısa zamanda çalışma yapacağınız alanı belirleyip karşı taraf ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. A*STAR Araştırma Merkezleri ya da Enstitülerinde yapılacak doktora derecesi NUS veya NTU tarafından verilecektir.

 

DOKTORA YAPILABİLECEK ÜNİVERSİTE, ENSTİTÜ VE BÖLÜMLER (Bu bölüm İngilizce içeriklidir)

TEV – SINGA

FULLY FUNDED PHD PROGRAMME 2022 - 2023

(Application Deadline: December 29, 2021)

www.tev.org.tr

The TEV-SINGA scholarship will be offered to outstanding candidates to undertake a PhD degree in the areas of Physical Sciences, Biomedical Sciences, Engineering and Computing at one of the following institutions in Singapore: A*STAR (Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University), NUS (National University of Singapore), Singapore Management University (SMU) or SUTD (Singapore University of Technology and Design). Further details about these institutions can be found at their websites:

 

A*STAR   www.a-star.edu.sg  

NTU          www.ntu.edu.sg       

NUS          www.nus.edu.sg 

SMU         www.smu.edu.sg            

SUTD       www.sutd.edu.sg     

SINGA     www.a-star.edu.sg/SINGA  

 

AREAS OF PHD STUDIES

 1. Biomedical Sciences
 2. Physical Sciences
 3. Engineering and Technology
 4. Computing and Information Sciences

 

For more information on the PhD research areas available at the institutions, please visit: www.a-star.edu.sg/SINGA  

 

Successful candidates will be supported for their PhD studies at A*STAR, NTU, NUS, SMU or SUTD, for up to four years.

 

 

ELIGIBILITY CRITERIA:

a)     Turkish citizen below age 30;

b)     Obtained a BA and/or MS degree in one of the areas above from a university in Turkey (Candidates who are currently in their final years of BA or MS degrees can apply as well);

c)     Obtained a minimum GPA of 3.10 out of 4.00 or 77.5 out of 100; and

d)     Have a proficient level of English (If available, a TOEFL score of ≥ 85 or IELTS score of ≥ 6[1]).

 

APPLICATION DOCUMENTS:

All documents should be submitted in English

a)   SINGA application form (singa_basvuru_20212022.pdf) and supporting documents. The documentation referred to in the first page of the application form (from 1 to 9) must be attached to the application file.

b)   TEV application form (yurtdisi.tev.org.tr/), which will be updated by the end of September.

c)   CV (1 page).

 

Deadline for application is 29 December 2021.

 

Application address:

Türk Eğitim Vakfı, Eğitim Müdürlüğü,

Büyükdere Cad. No:111 Kat:1

34349/Gayrettepe/İSTANBUL

Tel: 0212-318 68 09 / 0212-318 68 03

E-mail: yurtdisiburs@tev.org.tr

 

IMPORTANT INFORMATION:

The PhD scholarship will be offered for up to four years. Candidates are not required to pay back to TEV. The PhD research project will be conducted at A*STAR, NTU, NUS, SMU or SUTD. The medium of communication will be English. Award of scholarship is contingent upon the candidate finding an appropriate supervisor and research topic, and the successful enrolment into NTU, NUS, SMU or SUTD for the PhD coursework, which is to be achieved in time for the August/September 2022 intake.

 

Candidates are strongly encouraged to contact potential supervisors prior to submitting their applications so as to find out more about the area of research they would like to pursue for the PhD. Candidates who undertake their PhD research project at A*STAR Research Institutes will have their PhD degrees conferred by the institutions where they undertake their coursework i.e. NTU, NUS, SMU or SUTD.

 

INSTITUTIONS FOR PHD PROGRAMMES:

 

1- A*STAR (Agency for Science, Technology and Research) www.a-star.edu.sg

The Agency for Science, Technology and Research (A*STAR) is Singapore's lead public sector R&D agency. Through open innovation, we collaborate with our partners in both the public and private sectors to benefit the economy and society. As a Science and Technology Organisation, A*STAR bridges the gap between academia and industry. Our research creates economic growth and jobs for Singapore, and enhances lives by improving societal outcomes in healthcare, urban living, and sustainability. A*STAR plays a key role in nurturing scientific talent and leaders for the wider research community and industry. A*STAR’s R&D activities span biomedical sciences to physical sciences and engineering, with research entities primarily located in Biopolis and Fusionopolis. For ongoing news, visit www.a-star.edu.sg.

 

1- Biomedical Research Institutes and Consortiums

•       A*STAR Infectious Diseases Labs (ID Labs) - www.a-star.edu.sg/idlabs/about-us

•       A*STAR Skin Research Labs (A*SRL) - www.a-star.edu.sg/asrl/home

•       Bioinformatics Institute (BII)  - www.bii.a-star.edu.sg

•       Bioprocessing Technology Institute (BTI) - www.a-star.edu.sg/bti

•       Genome Institute of Singapore (GIS)  - www.a-star.edu.sg/gis

•       Institute of Bioengineering and Bioimaging (IBB) - www.a-star.edu.sg/ibb/home

•       Institute of Molecular and Cell Biology (IMCB) - www.a-star.edu.sg/imcb

•       Singapore Immunology Network (SIgN) - www.a-star.edu.sg/sign

•       Singapore Institute for Clinical Sciences (SICS) - www.a-star.edu.sg/sics

•       Singapore Institute of Food and Biotechnology Innovation (SIFBI) - www.a-star.edu.sg/sifbi

 

2- Physical Sciences and Engineering Research Institutes and Centers

-       Advanced Remanufacturing and Technology Centre (ARTC) - www.a-star.edu.sg/artc

-       Institute for Infocomm Research (I²R) - www.a-star.edu.sg/i2r

-       Institute of Chemical and Engineering Sciences (ICES) - www.a-star.edu.sg/ices

-       Institute of High Performance Computing (IHPC) - www.a-star.edu.sg/ihpc

-       Institute of Materials Research and Engineering (IMRE) - www.a-star.edu.sg/imre

-       Institute of Microelectronics (IME) - www.a-star.edu.sg/ime

-       Singapore Institute of Manufacturing Technology (SIMTech) - www.a-star.edu.sg/simtech

 

2-   NTU (Nanyang Technological University) www.ntu.edu.sg  

​​​​​​A research-intensive public university, Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) has 33,000 undergraduate and postgraduate students in the colleges of Engineering, Business, Science, and Humanities, Arts and Social Sciences, and its Graduate College. NTU’s Lee Kong Chian School of Medicine was established jointly with Imperial College London.

Note: For more information on NTU Research Programmes, please send an email to Admission_Research@ntu.edu.sg  

 

·       Engineering and Science Schools

-       Asian School of Environment (ASE) - http://ase.ntu.edu.sg/Programmes/Graduate_Research/Pages/Home.aspx

-       School of Biological Sciences (SBS) - www.sbs.ntu.edu.sg

-       School of Civil and Environmental Engineering (CEE) - www.cee.ntu.edu.sg

-       School of Electrical and Electronic Engineering (EEE) - www.eee.ntu.edu.sg

-       School of Mechanical and Aerospace Engineering (MAE) - www.mae.ntu.edu.sg

-       School of Chemical and Biomedical Engineering (SCBE) - www.scbe.ntu.edu.sg

-       School of Computer Science and Engineering (SCSE) – www.scse.ntu.edu.sg

-       School of Materials Science and Engineering (MSE) - www.mse.ntu.edu.sg

-       School of Physical and Mathematical Sciences (SPMS) - www.spms.ntu.edu.sg

            www.lkcmedicine.ntu.edu.sg/Programmes/PhDProgramme/Pages/PhD-by-Research-Programme.aspx

 

3-   NUS (National University of Singapore) www.nus.edu.sg  (The NUS Story)

The National University of Singapore (NUS) has nurtured generations of talent since our founding in 1905. Our 17 faculties across three campuses in Singapore and 12 NUS Overseas Colleges around the world provide a thriving environment for our diverse community of 40,000 students to live and learn together, in their pursuit of knowledge. We pioneer innovative academic programmes, influential research and visionary enterprises to improve lives and contribute to society. As Singapore’s flagship university and among Asia’s best, we strive to inspire and innovate, to shape a better future for Asia and the world.

 

Faculties and Schools

•       Faculty of Engineering (FOE) - www.eng.nus.edu.sg

-         Departments: Biomedical Engineering, Chemical & Biomolecular Engineering, Civil & Environmental

Engineering, Electrical & Computer Engineering, Industrial Systems Engineering & Management, Materials Science & Engineering, Mechanical Engineering, and Engineering Science Programme.

•       Faculty of Science (FOS) - www.science.nus.edu.sg

-         Departments: Biological Sciences, Chemistry, Mathematics, Pharmacy, Physics, and Statistics & Applied Probability

•       School of Medicine (SOM) - medicine.nus.edu.sg

-       Departments:  Alice Lee Centre for Nursing Studies, Anaesthesia, Anatomy, Biochemistry, Centre for Biomedical Ethics, Centre for Medical Education, Diagnostic Radiology, Division of Graduate Medical Studies, Medicine, Microbiology and Immunology, Obstetrics & Gynaecology, Ophthalmology, Orthopaedic Surgery, Otolaryngology, Paediatrics, Pathology, Pharmacology, Physiology, Psychological Medicine, Surgery

•       School of Computing (SOC) - www.comp.nus.edu.sg

-         Departments: Computer Science, and Information Systems & Analytics

 

4- SUTD (Singapore University of Technology and Design) www.sutd.edu.sg

SUTD offers a world-class education built upon a unique interdisciplinary curriculum enriched with hands-on experience in cutting edge projects and research conducted in exceptional facilities. At SUTD, the PhD programme has a strong emphasis on interdisciplinary and collaborative research, and is enhanced by opportunities for industry internships, overseas research attachments and teaching experience. It is mentoring-intensive with co-supervision flexibility, which allows you to work with multiple faculty members across pillars.

·       Architecture and Sustainable Design (ASD) - asd.sutd.edu.sg

·       Engineering Product Development (EPD) - epd.sutd.edu.sg

·       Engineering Systems and Design (ESD) - esd.sutd.edu.sg

·       Information Systems Technology and Design (ISTD) - istd.sutd.edu.sg/

·       Science, Mathematics and Technology (SMT) - smt.sutd.edu.sg/

 

5-   SMU (Singapore Management University)

A premier university in Asia, the Singapore Management University (SMU) is internationally recognised for its world-class research and distinguished teaching. Established in 2000, SMU’s mission is to generate leading-edge research with global impact and produce broad-based, creative and entrepreneurial leaders for the knowledge-based economy.

·       School of Computing and Information Systems (SCIS) - https://scis.smu.edu.sg/programmes/PhD/overview

 

SCHOLARSHIP:

Successful applicants of TEV-SINGA will be awarded the SINGA scholarship.

Terms of award:

1) Tuition                                                                                 Sponsored by SINGA

2) Stipend before passing Qualifying Examination                    S$ 2,200 per month

3) Stipend after passing Qualifying Examination            S$ 2,700 per month

4)   One-time Settling-in Allowance                                            S$ 1,000

5)   One-time Airfare Grant                                                        S$ 1,500

 

INFORMATION:

Estimated cost of living in Singapore

Items

Per Student Per Month (S$)

Food

- University Canteens

- Meals outside Campus

 

300 – 350

450 – 500

Accommodations (based on single room)

- On Campus*

- Off Campus

 

 

400 – 600

600 – 850

Transport Expenses (local)

100 – 150

Other Expenses (stationery, toiletries, laundry, recreation)

400 – 500

Total Estimated Cost of Living

1,550 – 2,000

* Priority for on-campus accommodation is usually given to first-year students

 

 

PROCESS OF APPLICATION:

Application Deadline: December 29, 2021

Interview Period: March 2022 (Shortlisted candidates will be invited for an interview by TEV-SINGA Scholarship Committee.)

Admission Decisions: April 2022

Enrolment Information: May 2022

Orientation Programme: September 2022[1] The TOEFL and IELTS scores are not mandatory for TEV-SINGA application, but may be required for university admission purposes.