TEV - Burslar - Yurt Dışı Burs Başvuruları

Yurt Dışı Burs Başvuruları

TEV-Garring Vakfı Danimarka bursları


*Her aday tek bir burs programına başvurabilir.

TEV-GARRING VAKFI DANİMARKA YÜKSEK LİSANS BURSU

TEV başvuru formuna ve belge yükleme alanına, sayfanın en altındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 10 Ocak 2024, 17:00

 

GENEL BİLGİLER

Türk Eğitim Vakfı ile Garring Vakfı 1996’dan beri, İngilizce eğitim veren Technical University of Denmark’ta (DTU) aşağıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda karşılıksız yüksek lisans bursu vermektedir. Başvuru ve bursiyer seçim süreci TEV tarafından yürütülür, bursiyerlerin tüm giderleri Garring Vakfı tarafından karşılanır.

 

DETAYLI BİLGİLER VE BAŞVURU KOŞULLARI

 • Burs kapsamına giren alanlar: Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgâr Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendisliği, Teknik Biyokimya ve Biyoteknoloji ve ilgili alanlar.
 • Burstan faydalanabilmek için 2024-2025 Güz Dönemi’nde DTU’da öğrenime başlamak gerekir.
 • Burs süresi: En fazla 24 ay.
 • Kontenjan ve burs miktarı: Her yıl 3 yeni bursiyer seçilir. Ortalama burs miktarı: Seyahat masrafları: 5.000 DKK, Başvuru ücreti: 750 DKK, Okul ücreti: 225.000 DKK, Yaşam masrafları: 198.000 DKK. Burs, bursiyerlerin bütün masraflarını karşılamaya yöneliktir.
 • TEV-Garring Vakfı Bursu’na başvuru koşullarını sağlayan ve dosyasını TEV’e ileterek adaylığını başlatanlardan DTU başvuru kayıt ücreti (100 Avro) almaz. Burs almaya hak kazananların başvuru ücretleri ile okul ücretleri burs kapsamındadır

*Lütfen DTU’ya başvurunuz sırasında bu bursa aday olduğunuzu belirtin. http://www.dtu.dk/english/education/msc/tuition_fees_and_terms_of_payment/tuition_fee_waivers

 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

 • T.C. vatandaşı ve 1 Ocak itibarıyla 35 yaş altında olmak,
 • T.C. sınırları içinde eğitim veren YÖK’e bağlı üniversitelerden lisans derecesi,
 • 4.0 üzerinden 3.0 veya 100 üzerinden 76.5 minimum not ortalaması,
 • İngilizce dil yeterliliği (TOEFL IBT: 79-93, IELTS Academic: 6.5, TOEIC: 800, PTE Academic: 58-63)

 

BAŞVURU EVRAKI

 1. TEV başvuru formu: 15 Aralık’tan itibaren sayfanın en altına eklenecek linkten forma ulaşabilirsiniz.
 2. Varsa, kabul belgeleri *Henüz yoksa lütfen mülakat tarihine kadar TEV’e e-posta ile iletin,
 3. Özgeçmiş *İngilizce, bir sayfa,
 4. İngilizce transkript,
 5. Mezunlar için üniversiteden alınmış diploma veya ilişik kesme belgesi,
 6. Adayı tanıyan iki öğretim üyesinden alınmış iki adet İngilizce referans mektubu *Başvuru formunu doldurduktan sonra yönlendirileceğiniz burs programı seçme ve belge yükleme alanında referans mektuplarına ayrılan bölüme hocalarınızdan aldığınız mektupları siz yükleyebilirsiniz veya hocalarınızın iletişim bilgilerini girdiğinizde onlara gönderilecek e-posta yoluyla hocalarınız referans mektuplarını doğrudan TEV'in sistemine yükleyebilir.
 7. TOEFL IBT, IELTS Academic, PTE, Academic, GRE, GMAT sonuç belgeleri
 8. Bilgi için: https://www.dtu.dk/english/education/graduate/admission-and-deadlines/application_procedure/apply/language-test-requirements
 9. e-Devlet’ten aile vukuatlı nüfus kaydı ve adayın TC kimlik kartının görüntüsü,
 10. Ailenin gelir durumunu gösteren e-Devlet belgeleri *Çalışan veya emekli ebeveyne ait “Tüm SGK Hizmet Dökümü”, çalışmayan ebeveyne ait “4A, 4B, 4C Kaydı Yoktur” belgesi, ebeveyne ait “Tapu Bilgileri Sorgulama” sonuç ekranı görüntüsü.

Lisans öğrenimini %100 İngilizce aldıysanız ayrıca dil yeterlilik belgesi sunmanıza gerek olmayabilir *Bunu başvurduğunuz programın da kabul etmesi şarttır.

Lütfen başvuru evrakını belirtilen formatta ve eksiksiz yüklediğinizden emin olun.

TEV sizinle tüm yazışmaları e-posta yoluyla yapacaktır ve bilgileri bu yolla iletecektir. Başvuru formunu doldururken her zaman kullandığınız e-posta adresinizi doğru vermelisiniz (e-posta adresiniz @edu.tr uzantılı olmamalıdır).

DTU’dan kabul belgesi alabilmek için gerekli yazışmalar adaylar tarafından yapılır. Mülakat tarihine kadar kabul alamayanlar ve süreci devam edenler TEV’e bilgi vermelidir.

International Office DTU - Building 101 A DK - 2800 Lyngby/DENMARK

+45 45 25 25 25 mscadmissions@adm.dtu.dk

 

MÜLAKAT VE SONRASI

 • Başvuru dosyasının değerlendirilmesinden sonra mülakata girmeye hak kazanan ve elenen adaylara e-posta ile bilgi verilir.
 • Bağımsız akademik komisyonlar tarafından gerçekleştirilen mülakat, çevrimiçi ve İngilizce yapılır; gün ve saat katılımcılara e-posta ile bildirilir.
 • Mülakat sonucu asil ve yedek adaylar belirlenir. Asil adaylar arasında burs hakkından vazgeçen olduğunda sırayla yedek adaylara geçilir.
 • Türkiye'ye dönüş esas olup bursun diğer koşulları Mart ayında ilan edilecektir.

 

Son başvuru tarihi: 10 Ocak 2024, 17:00

Çevrimiçi Başvuru Formu ve Evrak Yükleme: http://yurtdisi.tev.org.tr/

Başvuru formunu doldurup gerekli tüm belgeleri yüklediğinizde başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Sürecin geri kalanıyla ilgili e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Yurt dışı bursiyer adaylarına yönelik KVKK Aydınlatma Metni'ne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://kvkkbelge.tev.org.tr/view/dd7ae768-f7e0-4ddb-b42a-db113d2337c6/