TEV - Burslar - Yurt Dışı Burslar

Yurt Dışı Burslar

Sıkça Sorulan Sorular


Eksiksiz ve doğru başvuru yapmak için öncelikle burslarımızın detayı için web sitemizde verilen bilgileri dikkatle okumanız gerekir. Bu linkten ulaşabiliyorsunuz http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Disi-Burslar-Genel-Bilgiler/49/46/0 sonrasında hangi bursa başvuru yapacaksanız ilgili bölümlere tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Başvuracağınız bursun açıklama yazısını baştan sona mutlaka dikkatle okumanız gereklidir. Tüm bilgi ve belgeler orada verilir. Linklerden başvuru formlarına ulaşılabilir. Okuduğunuz yazının sonunda başvur komutunu tıklayarak online başvuru formlarını dikkatle doldurmanız gereklidir. Başvuru formlarını doldurduktan sonra çıktısını alıp tarih ve imza kısımlarını da doldurarak dosyanıza diğer istenilen belgelerle birlikte ekleyebilirsiniz.

Güncel tüm bilgi ve belgelere TEV’in resmi web sitesinden bu bölümden ulaşabilirsiniz http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Disi-Burslar-Genel-Bilgiler/49/46/0

Burs kategorilerimize ve burs verdiğimiz ülkelere göre burslarımızın kapsamı farklılık göstermektedir. İlgili burs bölümünde detay bilgileri görebilirsiniz.

TEV Genel Müdürlük, Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi No:111 TEV Kocabaş İş Hanı, Kat: 8 Eğitim ve Burslar Grup Müdürlüğü, 34394 Şişli-İSTANBUL

Müşterek kurumlar için online yüklemeler bilgisi ilgili bursun açıklama sayfasında belirtilmektedir.

Başvuru yapabilirsiniz. Kabul alma süreci ile ilgili başvurduğunuz bursun açıklama sayfasında detay bilgi ve TEV’e son iletme tarihini görebilirsiniz.

Hayır, iş birliği yaptığımız kuruma belge göndermeniz gerekmiyor, dosyalar TEV’e iletilmelidir. Burs açıklama sayfalarında belirtildiği şekilde istenilenler için online formlar doldurulmalı ve başvurular yapılmalıdır.

TEV - Yurt Dışı Bursu’na en fazla farklı iki yılda başvuru yapılabilir.

Yabancı dil belgeleri için başvurduğunuz bursun sayfasında TEV’e son verme tarihi belirtilmiştir.

Dil taban puanları başvurduğunuz bursa göre değişmektedir. Başvurduğunuz bursun sayfasında taban puanları ve detaylar verilmektedir.

GNO şartları başvurduğunuz bursa göre değişmektedir. Başvurduğunuz bursun sayfasında detaylar verilmiştir.

E-devletten alacağınız tapu sorgu belgeleri, araç sorgu belgeleri, gelir durumunu, son bir aya ait bordro, emekli ise emekli maaşını gösteren belge.

Bir sayfa ve okunaklı olması tercihimizdir ancak adaya bağlıdır.

Bir sayfa ve okunaklı olması tercihimizdir ancak adaya bağlıdır.

Yabancı dil sınav sonuç belgesinin fotokopisini kabul ediyoruz.

Kargolarınız takip sorumluluğu size aittir. Son başvuru tarihinden sonra TEV’e ulaşan dosyalar kabul edilmez.

Birden fazla burs için başvuru yapabilirsiniz ancak her biri için ayrı dosya hazırlamanız gerekli ve sonuçta birine karar vermeniz neden seçtiğinizi mülakatta belirtmeniz gerekir.

Birden fazla bursa başvurmanız halinde her bir burs için o bursun şartlarına göre istenilen yapmanız ve belgeleri içeren dosyanızı eksiksiz TEV’e iletmeniz zorunludur.

Başvuru dosyanızı hazırlamak için ilgili burs açıklama yazılarımızda ve bu linkte http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Disi-Burslar-Genel-Bilgiler/49/46/0 açıklamalar ve videolu gösterim mevcuttur.

Dosyalar incelenecek ve aday uygun görüldüğünde mülakata davet edilecektir. Mülakatlar TEV Genel Merkezi, İstanbul’a yapılmaktadır. Online başvuru yaparken kullandığınız e-posta adresi ile süreç içinde size gerekli bilgiler iletilecektir.

Aylık düzenli bağışçımız olmak şimdi çok kolay.

Lütfen bağış miktarı seçin:


BAĞIŞ YAP